+ 90 850 800 1 426

Al Farabi Kazak Devlet Üniversitesi 2018-2019 Tıp Fakultesi Kayıtları başladı

< News List

Al Farabi Kazak Devlet Üniversitesi

                                                                

AL FARABİ KAZAK DEVLET ÜNİVERSİTESİ


Al Farabi Devlet Üniversitesi Kazakistan'ın en büyük ve en köklü üniversitesidir. Kazakistanın En büyük şehri olan Almaty şehrinde bulunmaktadır. 

Dünya Sıralamasında En iyi 500 Üniversite içerisinde 220. Sırada bulunmaktadır

Kazakistan'ın en eski ve en büyük üniversitesi olan Al Farabi Üniversitesi, eski başkent Almatı'da yer almakta olup 1934 yılında kurulmuştur. Lisans ve lisansüstü olmak üzere toplam 20.000 öğrencisi vardır. Kazgugrad kampüsü 100 hektar üzerine kurulmuş olup ülkenin en büyük kampüsüdür.

Al Farabi Üniversitesinde 14 fakülte ve 98 bölüm bulunmaktadır. 4000 civarında, 80 değişik ülkeden gelen öğrenci bu okulda eğitim hayatına devam etmektedir. Al-Farabi Kazak Devlet Üniversitesi 2016/2017 dünya üniversiteler sıralamasında (QS World University Rankings 2016/17) 236. sırada yer almıştır. Kazakistan'da her yıl yapılan başarı değerlendirmelerinde Kazakistan üniversiteleri sıralamasında Al Farabi Üniversitesi genellikle birinci sırada, nadiren de ikinci sırada yer almaktadır.

Uluslararası bir kuruluş olan Great Value Colleges tarafından dünyanın 50 en ileri teknolojisine sahip üniversiteler arasında 31. sırada gösterilmiştir. Uluslararası üniversitelerle büyük bilimsel işbirliği projeleri yürütmektedir. Eğitim dili Kazak Türkçesi, İngilizce ve Rusçadır.

Al Farabi Üniversitesi zengin sosyal olanaklara sahip bir üniversitedir. Büyük ve içerik yönünden çok zengin bir kütüphanesi, fakülte bünyesindeki müzeleri, internet merkezleri, spor ve yaşam merkezleri, öğrenci servis merkezi, yurtları, genç bilim insanları evi, yemek salonu, öğrenci tıp merkezi bulunmaktadır.

Al Farabi Üniversitesi Kazakistan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı ödülünün ülkenin tarihinde "Kalite alanında başarı ödülüne layık görülen ilk Kazakistan üniversitesidir.

Al Farabi Milli Üniversitesi Kalite ve hizmet alanındaki Uluslararası Üniversiteler Birliği ve Avrasya Üniversiteler Birliğinin kurucu üyesidir.Kazakistan'ın ve Bologna'daki Büyük Üniversiteler Bildirgesi'ni imzalayan Orta Asya ülkelerinin ilk üniversitesidir.

Al Farabi Üniversitesi'nde  16  fakülte, 63 bölümün, 20 bilimsel araştırma enstitü ve merkezinin, 1 teknopark, 2000'den fazla profesör, görev yapmaktadır. çalışıyor. Ortak uluslararası eğitim programları öğrenci değişim programları ve staj konularında dünyanın en büyük 418 uluslararası üniversitesiyle işbirliği yapmaktadır. 

 

 

Al farabi Üniversitesi Kampüsü içerisinde Eğitim binaları , akademik yönetim binaları  , öğrenci yurtları , öğrenci yurtları, multimedya salonu ve kütüphane Öğrenci Polikilinik ve ilk yardım binası, Öğrenci yemekhanesi, spor tesisleri,  tıp Fakültesi merkezi,gibi bölümlerden oluşan kompleksler ve idari bölümler mevcuttur.

Alfarabi Üniversitesi 'nde Eğitim Dili Rusçadır. Öğrenciler Lisans eğitimi öncesinde üniversite bünyesinde 1 sene ( 10 Ay ) Rusça Hazırlık sınıfı dil eğitimi almalıdır. Rusça Hazırlık sınıfı eğitimi başarı ile bitiren öğrenciler Üniversite de bulunan fakültelerin içersindeki bölümlerde eğitim alabilirler.

Bölümlerin Yıllık Ücreti:3600 Dolar ( Harç paraları her yıl üniversitenin belirlediği oranda değisiklik göstermektedir)

Yurt Ücreti: Al Farabi Üniversitesinin Yurdunun  Yıllık  ücreti 1400 TL

Öğrencinin bir  aylık  masrafı yeme içme dahil 1000 TL

    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Başvuru için Gerekli belgeler

 


 • Öğrenci Bilgi Formu

  (Öğrenci işlerince verilecektir)
 • 8 adet 4,5 x 6 cm boyutunda fotoğraf
  (Fotoğraflar son altı ay içinde, önden adayı kolaylıkla tanıtabilecek şekilde çekilmiş olmalıdır)
 • Nüfus Cüzdanı ve Pasaport Fotokopisi
  (İngilizce Tercümeli ve Noter Tasdikli)
 • Mezun olduğu okul diplomasının aslı ya da yeni tarihli mezuniyet belgesi 
  (İngilizce tercüme edilmiş hali - Yeminli Tercüman ve Noter Onaylı)
 • Sağlık Raporu 
  (Tam teşekküllü hastanelerden alınacak öğrencinin bulaşıcı hastalık taşımadığı ve tedavisi zor ya da imkânsız herhangi bir hastalığı olmadığını belirtir) Kazakistandan alınacaktır.

 

 

 

 

 

   DANIŞMANLIK HİZMETİNE DAHİL OLANLAR :

• Hazırlık sınıfı eğitim ücreti

• Evrak tercümeleri ve ;

   Noter onay işlemleri

• Senelik sağlık sigortası

• Senelik oturum ücreti

• Rusya’ da  yapılacak

   hastane  analizleri

• Vize ücreti ve alımı

• Gsm hattı ( Rusya )

• Yurt a transfer ve kayıt

• Üni’ye transfer ve kayıt

• Danışmanlık ücretleri

• Yurt Dışı Danışmanlık ve 

ALMATY  şehri temsilcisinden  eğitim sonuna kadar alınacak Türkçe / Rusça / İngilizce

Rehberlik hizmeti fiyata dahildir !

Danışmanlık Ücreti:2000 $

İRTİBAT TELEFONLARI

 Mahir TANAS  0850 1456 Dahili:1003  -0545 3224424 yusuf.sanat@alsgroup.eu

Umran UMAY 0850 1446 Dahili: 1007                             yazokulu@alsgroup.eu              

 Yıldıray OLGUN 0850 1456 – 0542 2588622                   yildiray.olgun@alsgroup.eu